Bądź eko- płatki kosmetyczne, waciki wielorazowe

Bądź eko- płatki kosmetyczne, waciki wielorazowe

wielorazowe waciki płatki

Ostatnio bardzo modne stały się takie sformułowania jak eko line czy zero waste. Wszyscy zgodnie twierdzą, że warto sięgać po produkty bezpieczne dla środowiska, które podlegają recyclingowi, warto patrzeć na składy kosmetyków.

Czy zastanawiałaś się kiedyś co Ty możesz zmienić w swojej kosmetyczce, aby działać zgodnie z filozofią #nowaste #zerowaste?

Wiesz ile płatków kosmetycznych używasz do demakijażu? Dziennie, tygodniowo, miesięcznie, rocznie, przez całe życie? Uzbiera się naprawde niezła liczba.

Na szczęście możesz już o tym zapomnieć.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje płatków kosmetycznych wielorazowego użycia.

Pierwszy rodzaj nie wymaga stosowania ŻADNYCH detergentów.

platki wielorazowe waciki

Główne zalety to:

ZERO WASTE: demakijaż za pomocą płatka nie wymaga stosowania żadnych innych detergentów oraz ogranicza zużycie jednorazowych płatków kosmetycznych. Potem możesz używac go z ulubionym żelem, a następnie może stać się pomocą przy sprzątaniu. Oszczędzasz pieniadze i nie produkujesz śmieci.

WIELOKROTNEGO UŻYTKU: przy codziennym stosowaniu wystarcza na ok 200 demakijaży bez detergentów: ok pół roku.

MULTIFUNKCYJNY: oprócz demakijażu, dzięki specjalnym włóknom, poprawia krążenie skóry, ultradelikatnie ją peelinguje i sprawia, że jest świeża, czysta i zdrowa.

EKOLOGICZNY: produkt zmywa makjaż samą wodą

Jak to działa? Dokładnie namocz płatek ciepłą wodą. Delikatnie przycisnij do oka- odczekaj chwilę, następnie zmywaj makijaż jak zazwyczaj- delkatnie usuwając płatkiem tusz i cienie. Drugą (czystą) stroną płatka, zmyj dokładnie makijaz z całej twarzy. W razie potrzeby ponownie zmocz płatek w trakcie zabiegu. Po demakijażu dokładnie upierz płatek. Płatek możesz również używać z żelem, pianką, mleczkiem kosmetycznym oraz do olejowania twarzy.

Do kupienia tutaj:

Kolejny rodzaj wielorazowych płatków to waciki kosmetyczne wielokrotnego użytku.

waciki wielorazowe wymiar

Wyglądają jak zwykły wacik. A co w nich takiego niezwykłego?

Są to płatki eko, bawełniano bambusowe. Używamy ich dokladnie tak, jak zwykłych płatków, tyle że po użyciu pierzemy w pralce w woreczku do prania, a nie wyrzucamy. Płatki możesz również używać z żelem, pianką, mleczkiem kosmetycznym, tonikiem, plynem micelarnym oraz do olejowania twarzy.

wielorazowe platki waciki

Do kupienia tutaj:

 

SKUTECZNOŚĆ
Naprawdę bardzo dobrze sobie radzą  z usuwaniem makijażu, włókna płatków wnikają pomiędzy rzęsy i usuwają zanieczyszczenia. Lepiej domywają płatki o delikatnie szorstkiej powierzchni (strona bambusowa).
Naszym marzeniem jest świat bez odpadów, a Twoim? Mały krok, a tak wiele może zmienić.

Komentarze są wyłączone.